Grant motywacyjny
z tytułu dalszego kształcenia w systemie oświatowym,
studiów wyższych lub studiów podyplomowych1
z tytułu dalszego kształcenia w systemie oświatowym,
studiów wyższych lub studiów podyplomowych1
- Gant motywacyjny z tytułu dalszego kształcenia w systemie oświatowym, studiów wyższych lub studiów podyplomowych, stanowi gwarancję wypłaty środków, które zostaną przyznane w związku z podjęciem nauki w systemie oświatowym i na studiach, przez osobę bezrobotną do 30 roku życia, zarejestrowaną w PUP Nisko i zamieszkującą na terenie powiatu niżańskiego.
- Przyznanie i realizacja Grantu motywacyjnego z tytułu dalszego kształcenia w systemie oświatowym, studiów wyższych lub studiów podyplomowych następuje na wniosek Uczestnika projektu, na podstawie analizy sytuacji Uczestnika projektu na rynku pracy, diagnozy jego potrzeb i określeniu barier w poszukiwaniu pracy.
- Warunkiem przyznania Grantu jest podjęcie nauki w systemie oświatowym, studiów wyższych lub studiów podyplomowych.
- Termin ważności Grantu motywacyjnego z tytułu dalszego kształcenia w systemie oświatowym, studiów wyższych lub studiów podyplomowych określa Realizator Projektu.
- Wysokość środków na realizację Grantu motywacyjnego z tytułu dalszego kształcenia w systemie oświatowym, studiów wyższych lub studiów podyplomowych dla jednego Uczestnika projektu wynosi maksymalnie 1.000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych).
- Uczestnik projektu dokonuje wyboru szkoły/uczelni.
- Uczestnik Projektu zwraca uzupełniony Grant motywacyjny z tytułu dalszego kształcenia w systemie oświatowym, studiów wyższych lub studiów podyplomowych wraz z wymaganymi załącznikami do Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku w określonym w grancie terminie.
- Grant motywacyjny z tytułu dalszego kształcenia w systemie oświatowym, studiów wyższych lub studiów podyplomowych zwrócony po terminie ważności lub bez załączników pozostawia się bez realizacji, o czym pisemnie zawiadamia się Uczestnika projektu.
- W okresie realizacji Grantu motywacyjnego z tytułu dalszego kształcenia w systemie oświatowym, studiów wyższych lub studiów podyplomowych i dalszej nauki stypendium nie przysługuje.
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe - Dz.U.2023.900 t.j. z dnia 2023.05.12
System oświaty w Polsce – ustanowiona przez państwo struktura organizacyjna edukacji w Polsce obejmująca oświatę, zapewniająca w szczególności realizację prawa do nauki poprzez kształcenie, wychowanie i opiekę. Obejmuje publiczne i niepubliczne przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, policealne, artystyczne oraz szkoły specjalne i placówki opiekuńczo-wychowawcze. Do systemu oświaty nie zalicza się żłobków, klubów dziecięcych, zakładów poprawczych ani szkół wyższych (uczelni).
Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - Dz.U.2023.742 t.j. z dnia 2023.04.20
Studia wyższe – Uczelnia to szkoła kształcąca absolwentów liceów i techników, którzy zdali egzamin maturalny. Studia pierwszego stopnia kończą się nadaniem tytułu zawodowego licencjata lub inżyniera, drugiego stopnia zaś magistra lub magistra inżyniera. Niektóre kierunki mają jednak formę jednolitych studiów magisterskich
i kończą się one uzyskaniem tytułu magistra albo lekarza, lekarza dentysty lub lekarza weterynarii. Ukończenie studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich pozwala kontynuować naukę w szkole doktorskiej.
Poszczególne wydziały uczelni mogą być uprawnione do nadawania stopni naukowych doktora oraz doktora habilitowanego. Uczelnia posiadająca co najmniej jedną kategorię naukową A, A+ lub B w co najmniej jednej dyscyplinie naukowej lub artystycznej ma status uczelni akademickiej, a niespełniająca tego warunku status uczelni zawodowej.
Poszczególne kierunki studiów na uczelniach podlegają akredytacji polegającej na sprawdzeniu, czy dany kierunek odpowiada przewidzianym dla niego standardom kształcenia. Instytucją odpowiedzialną za akredytację szkolnictwa wyższego w Polsce jest Polska Komisja Akredytacyjna. Ponadto uczelnie prowadzą studia podyplomowe, a także działalność naukową.
1 Wybrać odpowiednie