Młodzi ludzie, planując dalsze etapy swojego rozwoju edukacyjno- zawodowego mierzą się z nie lada wyzwaniem. Zmieniająca i dynamiczna sytuacja na rynku pracy wymaga ciągłego rozwijania, podnoszenia oraz zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych. Doradca zawodowy podczas zajęć omówił innowacyjne formy wsparcia, które realizowane są w ramach projektu pilotażowego. Zaproponowane formy mogą być pomocne w dokonywaniu przez nich satysfakcjonujących wyborów.
Doradcy zawodowi podczas zajęć, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii - gogli VR mogli pokazać młodzieży jak wygląda praca w danym zawodzie.
Uczniowie mieli okazję, bez wychodzenia z klasy przenieść się do wirtualnego świata zawodów i dokonać oceny swoich predyspozycji pod kątem konkretnego zawodu. Do dyspozycji było 45 filmów w technologii 360 stopni oraz 7 specjalnych interaktywnych aplikacji. Z reakcji uczniów wynika, iż było to niezapomniane doświadczenie.
Wykorzystywanie nowoczesnej technologii w poradnictwie zawodowym jest odpowiedzią na potrzebę uatrakcyjnienia i unowocześnienia usług rynku pracy, a w szczególności doradztwa zawodowego.