Stopa bezrobocia

Print Drukuj

Powiatowy Urzad Pracy w Nisku informuje , że  nabór wniosków  o bon na zasiedlenie  zostaje wstrzymany od dnia 03.04.2025 roku z powodu wyczerpania alokacji środków finansowych w naborze.


Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Nisku zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (T.J. Dz.U. z 2018r. poz. 117) ogłasza uzupełniający nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy

Wnioski będą przyjmowane w dniach od 15.04.2025r. do 17.04.2025r.

Kompletne wnioski wraz z wymaganymi załącznikami można składać:

  • w formie papierowej w sekretariacie Urzędu w godzinach pracy Urzędu od 7:30 do 15:30 lub przesłać na adres Powiatowego Urzędu Pracy ul. Sandomierska 6A, 37-400 Nisko (decyduje data wpływu wniosku do Urzędu)
  • w formie elektronicznej poprzez:

dołączając wniosek wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami.

Wnioski złożone poza wskazanym terminem oraz złożone w inny sposób niż określony w niniejszym ogłoszeniu nie będą podlegały rozpatrzeniu. Kolejność wpływu nie będzie uwzględniana przy ocenie wniosku.

Wsparcie ze środków KFS w 2025r. będzie przyznawane pracodawcom, których wnioski spełniają wymagania określone przynajmniej w jednym z przyjętych priorytetów Ministra właściwego do spraw pracy:

  1. wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie czy województwie; pozwala na sfinansowanie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności ogólno-zawodowych (w tym tzw. kompetencji miękkich), o ile powiązane są one
    z wykonywaniem pracy w zawodzie deficytowym. Przy ocenie wniosków uwzględnia się zawody deficytowe zidentyfikowane w powiecie niżańskim lub województwie podkarpackim, określone w Barometrze Zawodów 2025 - barometrzawodow.pl.
  2. wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem
    w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy;
    pracodawca powinien udowodnić, że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku, bądź
    w ciągu trzech miesięcy po jego złożeniu zostały/zostaną zakupione nowe maszyny i narzędzia, bądź będą wdrożone nowe procesy, technologie i systemy, a osoby objęte kształceniem ustawicznym będą wykonywać nowe zadania związane z wprowadzonymi/planowanymi do wprowadzenia zmianami. Do wniosku należy dołączyć wiarygodny dokument potwierdzający zakup nowych technologii/narzędzi pracy np. kopie dokumentów zakupu, decyzję dyrektora/zarządu o wprowadzeniu norm ISO oraz wiarygodne i logiczne uzasadnienie). Wsparciem można objąć osobę, która w ramach wykonywania swoich zadań zawodowych na stanowisku pracy korzysta lub będzie korzystała z nowych technologii i narzędzi pracy lub wdrażała nowe procesy. Pracodawca wraz z wnioskiem składa oświadczenie o spełnieniu priorytetu 2.
  3. wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich  pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku; powyższy priorytet oferuje wsparcie pracodawcom prowadzącym działalność na terenach, na których obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów z 16 września 2024 roku w sprawie wykazu gmin, w których są stosowane szczególne rozwiązania związane z usuwaniem skutków powodzi z września 2024 r., oraz rozwiązań stosowanych na ich terenie (Dz. U. 2024 poz. 1371). Warunkiem skorzystania ze środków priorytetu jest prowadzenie działalności na terenie którejkolwiek z gmin z wykazu oraz oświadczenie pracodawcy o konieczności nabycia nowych umiejętności czy kwalifikacji w związku z rozszerzeniem/ przekwalifikowaniem obszaru działalności firmy z powołaniem się na odpowiedni przepis.
  4. poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego,  partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy; priorytet adresowany do wszystkich pracodawców. Nie ma znaczenia kod PKD czy profil  działalności. Zachęca do tworzenia i oferuje wsparcie
    w zakresie zasad funkcjonowania i działania rad pracowniczych. Szkolenia powinny zawierać tematykę, w ramach której pracodawcy i pracownicy zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności m.in.:
  • do rozpoznawania, rozumienia i przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy, co zwiększy ich uważność na sposób komunikacji i budowania relacji w ich zespołach,
  • dotyczące różnych formy mobbingu, jak zrozumieć jego wpływ na zespół oraz jak skutecznie reagować i zapobiegać sytuacjom o charakterze mobbingu w przyszłości,
  • rozpoznawania/uważności (szczególnie menedżerowie/pracodawcy) na zachowania i relacje w zespołach,
  • do promowania bezpiecznego i wspierającego środowiska pracy,
  • na temat skutków społecznych i prawnych mobbingu lub dyskryminacji,
  • dotyczące wdrażania procedur przeciwdziałania i reagowania na przypadki nieprawidłowości.
  1. promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej; priorytet adresowany do wszystkich pracodawców, bez względu na rodzaj i obszar prowadzonej działalności, w ramach którego można przeszkolić każdego pracownika czy pracodawcę bez względu na wykonywaną pracę. Priorytet ten oferuje wsparcie w zakresie poprawy bardzo szeroko pojętego zdrowia psychicznego, w tym również szkolenia z zakresu działań go wspierających np. organizacji pracy.

Przykładowe obszary, które mogą znaleźć się w zakresie tematycznym szkoleń to:

  • rola pracodawcy w wspieraniu zdrowia psychicznego,
  • przyczyny i skutki stresu zawodowego, wypalenia zawodowego oraz radzenia sobie z nimi,
  • skuteczna komunikacja w zespole, budowanie otwartego środowiska pracy tworzenie przyjaznego środowiska pracy,
  • różnorodność w miejscu pracy, integracja pracowników wywodzących się z różnych grup pokoleniowych,
  • promowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, zdrowego stylu życia, technik relaksacyjnych i innych   metod radzenia sobie ze stresem.
  1. wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy; w ramach tego priorytetu mogą być finansowane szkolenia tylko dla cudzoziemców.

Wśród specyficznych potrzeb pracowników cudzoziemskich wskazać można w szczególności:

  • doskonalenie znajomości języka polskiego oraz innych niezbędnych do pracy języków, szczególnie w kontekście słownictwa specyficznego dla danego zawodu/ branży,
  • doskonalenie wiedzy z zakresu specyfiki polskich i unijnych regulacji dotyczących wykonywania określonego zawodu,
  • rozwój miękkich kompetencji, w tym komunikacyjnych, uwzględniających konieczność dostosowania się do kultury organizacyjnej polskich przedsiębiorstw i innych podmiotów, zatrudniających cudzoziemców.
  1. wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych;

Warunkiem skorzystania z dostępnych środków jest uzasadnienie pracodawcy dotyczące konieczności odbycia wnioskowanego szkolenia lub nabycia określonych umiejętności z zakresu usług zdrowotnych i opiekuńczych. Dostęp do priorytetu ma każdy pracodawca posiadający PKD w Sekcji Q tj. Opieka zdrowotna i pomoc społeczna w działach: 86 – Opieka zdrowotna, 87- Pomoc społeczna z zakwaterowaniem, 88 – Pomoc społeczna bez zakwaterowania.
W ramach tego priorytetu można dofinansować formy kształcenia ustawicznego bezpośrednio związane z szeroko pojętą opieką zdrowotną czy opieką społeczną. W ramach KFS nie można finansować tych samych szkoleń, na które przeznaczone są inne środki publiczne np. środki na specjalizacje pielęgniarek i położnych.

  1. rozwój umiejętności cyfrowych; wnioskodawca powinien uzasadnić we wniosku, że posiadanie umiejętności cyfrowych objętych tematyką szkolenia, jest powiązane z pracą wykonywaną przez osobę kierowaną na szkolenie.
  2. wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną; priorytet adresowany jest do wszystkich pracodawców, którzy w jakikolwiek sposób chcą przyczynić się do realizacji założonych celów transformacji energetycznej np. przejścia z energetyki tradycyjnej, na przykład węglowej, do bardziej przyjaznych środowisku źródeł energii np. wiatraków czy farm fotowoltaicznych. Będą również mogły być finansowane szkolenia mające na celu rozwój tzw. zielonych kompetencji czyli zestawu umiejętności pozwalających na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach tego priorytetu mogą być finansowane również szkolenia w obszarze szeroko pojętej ekologii.

Przy rozpatrywaniu wniosków uwzględnia się kryteria określone w Rozporządzeniu MPiPS z dnia 14 maja 2014r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (T.j. Dz.U. z 2018, poz. 117):

  • zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
  • zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
  • koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
  • posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
  • w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  • plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
  • możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem posiadanych limitów środków.

Więcej informacji o Krajowym Funduszu Szkoleniowym można uzyskać:

  • na stronie internetowej urzędu nisko.praca.gov.pl w zakładce „Dla pracodawców i przedsiębiorców” → Podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników i kandydatów do pracy  → Krajowy Fundusz Szkoleniowy
  • osobiście w Powiatowym Urzędem Pracy w Nisku, ul. Sandomierska 6A, pok. 10
  • telefonicznie  pod nr tel. 15 8412-313 wewn. 38

Załączniki

Wniosek KFS
Wniosek KFS.docx 232 KB
Załącznik nr 1
Załącznik nr 1.docx 16 KB
Załącznik nr 2
Załącznik nr 2.docx 22 KB
Załącznik nr 3
Załącznik nr 3.doc 50 KB
Załącznik nr 4
Załącznik nr 4.doc 37 KB
Oświadczenie o spełnianiu priorytetu 2
Oświadczenie o spełnianiu priorytetu 2.doc 30 KB
Oświadczenie Podmiotu sektora publicznego
Oświadczenie Podmiotu sektora publicznego.docx 20 KB
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.pdf 237 KB
Formularz - rybołóstwo i rolnictwo
Formularz - rybołóstwo i rolnictwo.pdf 38 KB
Zasady finansowania KFS 2025
Zasady finansowania KFS 2025.pdf 252 KB
Formularz oceny wniosku
Formularz oceny wniosku.pdf 199 KB
KFS 2025 - Wytyczne dla urzędów pracy
KFS 2025 - Wytyczne dla urzędów pracy.pdf 335 KB
Barometr Zawodów 2025 powiat niżański
Barometr Zawodów 2025 powiat niżański.pdf 104 KB
Barometr Zawodów 2025 woj.podkarpackie
Barometr Zawodów 2025 woj.podkarpackie.pdf 105 KB

Print Drukuj

Deklaracja dostępności

Powiatowy Urząd Pracy w Nisku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Powiatowego Urzędu w Nisku nisko.praca.gov.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2017-01-01. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-01-27.

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  • filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących,
  • formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych.
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Treści nieobjęte przepisami

  • Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji: 15
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Koordynator do spraw Dostępności w Starostwie Powiatowym w Nisku i jednostkach podległych Powiatu Niżańskiego:

Marta Ciosmak – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodziny w Nisku

Kontakt:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku, 37-400 Nisko ul. Kościuszki 7, tel: +48 15 841 63 68 e-mail: pcpr.nisko@gmail.com

Do zadań koordynatora należy w szczególności:

Uchwała Zarządu Powiatu (w załączniku poniżej).

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

  • Agnieszka Łyda — Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku,
  • Adres: ul. Sandomierska 6a, 37-400 Nisko,
  • mejl: sekretariat@pupnisko.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Dostępność architektoniczna

Powiatowy Urząd Pracy w Nisku
ul. Sandomierska 6a
37-400 Nisko

Dojazd do budynku Powiatowego Urzędu Pracy od ulicy Sandomierskiej. Wejście do budynku od strony parkingów. Przed drzwiami głównymi znajdują się 7 stopni schodowych i podest. Nawierzchnia schodów w sezonie jesienno-zimowym pokryta jest matami antypoślizgowymi. Możliwość wejścia do budynku istnieje także od strony ul. Sandomierskiej, gdzie zamontowana jest winda osobowa zewnętrzna czteroprzystankowa, którą można przemieszczać się również między piętrami. Na ścianie bocznej wewnątrz kabiny windy zainstalowana jest poręcz. Winda posiada skontrastowane, wyczuwalne dotykiem i oznaczone w alfabecie Braille’a przyciski, które umieszczone są w zasięgu ręki osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Oznaczeniom wizualnym w windzie towarzyszy równorzędny komunikat głosowy. 

Dojazd i dostęp do budynku – droga utwardzona. Budynek dwukondygnacyjny. Posiada szerokie klatki schodowe i ogólnodostępne korytarze.  Na parterze budynku znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonane zostało m.in. powiększenie otworu drzwiowego i montaż drzwi bezprogowych, montaż lampy i wentylator z czujnikiem ruchu, montaż zestawu przywoławczego do WC z zasilaczem awaryjnym, montaż umywalki bezdotykowej z fotokomórką, montaż pochwytów, miski ustępowej oraz lustra dla osób niepełnosprawnych. Ponadto wykonana została przebudowa strefy wejściowej. Zamontowano poręcze o odpowiedniej średnicy, z informacją w alfabecie Braille'a, nawierzchnie antypoślizgową, maty ostrzegawcze, pasy kontrastowe oraz wymieniono stolarkę drzwiową.

Powiatowy Urząd Pracy w Nisku posiada wyznaczone i właściwie oznakowane miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych, znajdujące się w bliskiej odległości od windy osobowej, która umożliwia wejście do budynku..

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Nisku istnieje możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego online.

W Powiatowym Urzędzie Pracy nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, nie ma również druku (napisów) powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących. Wewnątrz budynku brak oznaczenia kontrastowego. Po zawiadomieniu przez osobę wnioskującą o konieczności obsługi klienta z niepełnosprawnością ruchową pracownik schodzi do klienta. Istnieje możliwość elektronicznej rejestracji w urzędzie.

Załączniki

Uchwała Zadządu Powiatu Niżańskiego
Uchwała Zadządu Powiatu Niżańskiego.pdf 701 KB

Print Drukuj

Print Drukuj

Załączniki

Realizacja projektu EFS+(II) 2024-2025
Realizacja projektu EFS+(II) 2024-2025.docx 42 KB
Nabór wniosków do projektu EFS+ (II)_ dotacje
Nabór wniosków do projektu EFS+ (II)_ dotacje.docx 42 KB
Nabór wniosków do projektu EFS+ (II)_ pozostałe
Nabór wniosków do projektu EFS+ (II)_ pozostałe.docx 53 KB
Wstrzymanie naborów do projektu EFS+(II) na doposażenia i staże
Wstrzymanie naborów do projektu EFS+(II) na doposażenia i staże.docx 51 KB
Nabór wniosków do projektu EFS+ (II)_od 22.01.2025 r.
Nabór wniosków do projektu EFS+ (II)_od 22.01.2025 r..docx 56 KB
Nabór wniosków na rok 2025 _Projekt EFS+(II)
Nabór wniosków na rok 2025 _Projekt EFS+(II).pdf 257 KB
Nabór wniosków na doposażenia w ramach EFS+(II) styczeń 2025
Nabór wniosków na doposażenia w ramach EFS+(II) styczeń 2025.pdf 148 KB
Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej_EFS+
Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej_EFS+.pdf 130 KB
ogłoszenie - nabór wniosków o bon na zasiedlenie
ogłoszenie - nabór wniosków o bon na zasiedlenie.pdf 149 KB

Print Drukuj
Bezrobotni mają obowiązek zgłaszania się do właściwego powiatowego urzędu pracy w wyznaczonym przez urząd terminie w celu przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy proponowanej przez urząd lub w innym celu wynikającym z ustawy i określonym przez urząd pracy, w tym potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy. W przypadku bezrobotnego będącego dłużnikiem alimentacyjnym, w rozumieniu przepisów o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, wyznaczony termin nie może być dłuższy niż 90 dni.
(art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r., poz. 475 z późn. zm.).
 
W przypadku gdy bezrobotny nie stawił się w powiatowym urzędzie pracy w wyznaczonym terminie i nie powiadomił w okresie do 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa, pozbawienie statusu bezrobotnego następuje od dnia niestawienia się w powiatowym urzędzie pracy odpowiednio na okres:
a) 120 dni w przypadku pierwszego niestawiennictwa,
b) 180 dni w przypadku drugiego niestawiennictwa,
c) 270 dni w przypadku trzeciego i każdego kolejnego niestawiennictwa.
 
(art. 33 ust. 4 pkt 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r., poz. 475 z późn. zm.).
 

Świadczenia przysługujące osobom bezrobotnym na podstawie list wypłat wypłaca Nadsański Bank Spółdzielczy Filia w Nisku Plac Wolności 4 w godzinach 8:30-14:00


Terminy potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy i odbioru zasiłków Bezrobotni z prawem do zasiłku

KWIECIEŃ 2025

 
Data
 

A, B, C, Ć, D, E, F, G, H, I, J, K, L, Ł
 
11.04.2025

M, N, O, P, R, S, Sz, Ś, T, U, W, Z, Ź, Ż
 
11.04.2025
Dodatki aktywizacyjne
 
Stypendia szkoleniowe

Studia podyplomowe
10.04.2025

Stypendia stażowe
 

PPSM+PPSW, PPSR, SAZR, SAZW, PFSR, R85R, R84R, R89R, R86R

10.04.2025
 

Print Drukuj

Print Drukuj

 Powiatowy Urząd Pracy w Nisku informuje o zmianie załączników do umowy w sprawie przyznania Uczestnikowi/czce Projektu środków na podjęcie działalności gospodarczej w projekcie „Aktywizacja zawodowa osób młodych bezrobotnych w wieku 18-29 lat, wsparcie rozwoju przedsiębiorczości”. Wersja od 19.03.2025r.

Załączniki

Informacja dla Uczestników projektu-zmiana załączników do umowy
Informacja dla Uczestników projektu-zmiana załączników do umowy.pdf 149 KB
Załącznik Nr 1 do Umowy Szczegółowa specyfikacja zakupów
Załącznik Nr 1 do Umowy Szczegółowa specyfikacja zakupów.xlsx 63 KB
Informacja dla Uczestników projektu zmiany załączników do umowy tekst jednolity
Informacja dla Uczestników projektu zmiany załączników do umowy tekst jednolity.pdf 125 KB
Załącznik Nr 3 do Umowy Szczegółowe rozliczenie
Załącznik Nr 3 do Umowy Szczegółowe rozliczenie.xlsx 17 KB

Print Drukuj

Print Drukuj
Programy Rynku Pracy i Kształcenie Ustawiczne w 2025 roku*
 
Limit na 2025 rok
na progamy
rynku pracy
i KFS w dyspozycji PUP
w zł
Zaangażowanie
w %
Osoby objęte
wsparciem (rozpoczęły udział)  w ramach
programów rynku
pracy i KFS
w 2025
Pracodawcy
korzystający
ze wsparcia (w ramach umów podpisanych w 2025 roku)
Wypłacone
środki FP
w zł
11 374 498,92 22,65 84 53 719 837,59

 

* Aktualizacja danych na koniec miesiąca_luty 2025


Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Nisku informuje o otwarciu w dniach 10-12 marca 2025 roku naborów wniosków o dofinansowanie z Funduszu Pracy podjęcia działalności gospodarczej w ramach Algorytmu oraz w ramach projektu współfinansowanego z EFS+ "Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu niżańskiego (II)". Ogłoszenia o naborach w załączeniu.

Załączniki

Nabór wniosków o dofinansowanie z FP podjęcia działaności gospodarczej_ Algorytm
Nabór wniosków o dofinansowanie z FP podjęcia działaności gospodarczej_ Algorytm.pdf 147 KB
Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej_EFS+
Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej_EFS+.pdf 130 KB

Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Nisku informuje, że z dniem 26 lutego 2025 r. uległ zmianie Regulamin rekrutacji i udzielania wsparcia w projekcie „Aktywizacja zawodowa osób młodych bezrobotnych w wieku 18-29 lat, wsparcie rozwoju przedsiębiorczości” obowiązujący od 20.12.2024 r. oraz wzór Umowy w sprawie przyznania Uczestnikowi/czce Projektu środków na podjęcie działalności gospodarczej w projekcie „Aktywizacja zawodowa osób młodych bezrobotnych w wieku 18-29 lat, wsparcie rozwoju przedsiębiorczości”.

Zmieniony regulamin oraz wzór umowy dotyczy uczestników projektu wyłonionych w ramach naboru nr 7.3/1/2025, który prowadzony był  przez Powiatowy Urząd Pracy w Nisku w dniach 05-07.02.2025 r.

Załączniki

Informacja dla Uczestników projektu dotycząca zmiany Regulaminu i Umowy
Informacja dla Uczestników projektu dotycząca zmiany Regulaminu i Umowy.pdf 132 KB
Regulamin rekrutacji i udzielania wsparcia naboru nr 7.3_3_2024 wersja 2
Regulamin rekrutacji i udzielania wsparcia naboru nr 7.3_3_2024 wersja 2.pdf 328 KB
Umowa ws. przyznania środków na podjęcie działalności gospodarczej wersja 2
Umowa ws. przyznania środków na podjęcie działalności gospodarczej wersja 2.pdf 170 KB

Print Drukuj

Print Drukuj

Print Drukuj

W nawiązaniu do komunikatów  z dnia 16.01.2025 r.  o otwarciu naboru wniosków  na rok 2025 w ramach Algorytmu oraz w ramach Projektu  „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu niżańskiego (II)” Powiatowy Urząd Pracy w Nisku informuje o zamknięciu  od 5 lutego 2025 r.

  • naboru wniosków o zorganizowanie stażu
  • naboru wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie.

Jednocześnie informujemy:

  1. Kolejne nabory na w/w instrumenty mogą być otwierane po uruchomieniu dodatkowych programów lub  zwiększeniu alokacji środków na zadanie.
  2. Informacja o kolejnych naborach będzie publikowana na stronie PUP w Nisku
  3. Wnioski złożone poza naborami będą rozpatrywane negatywnie.
  4. Nabory na pozostałe instrumenty określone w ogłoszeniach o naborach wniosków z dnia 16.01.2025 roku  będą otwarte do wyczerpania   środków na  te instrumenty.

Informacje w sprawie naborów można uzyskać  telefoniczne :

  • w pok. 16 tel. 15 8412 313 w. 16 - prace interwencyjne, roboty publiczne, dofinansowanie wynagrodzeń osób po 50 r. życia, instrumenty wsparcia dla spółdzielni socjalnych, przedsiębiorstw społecznych,
  • w pok. 10 tel. 15 8412 313 w. 38 - szkolenia, studia podyplomowe, bony szkoleniowe
  • w pok. 15 tel. 15 8412-313 w. 14- staże, bony na zasiedlenie

Print Drukuj

PIT-11

Od dnia 03.02.2025 r. zachęcamy do odbioru informacji podatkowej PIT-11 za 2024 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nisku w godz. od 7.30 do 15.30 w pokoju nr 2.


Print Drukuj
Powiatowy Urząd Pracy w Nisku
ul. Sandomierska 6a
37-400 NISKO
woj. podkarpackie
 
NIP: 865-11-19-189
 REGON: 830462488

tel.: (15) 841-23-13; 841-36-60

fax: (15) 841-28-08

e-mail:
rzni@praca.gov.pl
poczta@pupnisko.pl

e-Urząd:
ePUAP

e-Doręczenia:
Adres Doręczeń Elektronicznych: AE:PL-66186-10853-AVCTH-30

Język migowy:

Godziny pracy Urzędu:

poniedziałek-piątek
07:30-15:30


Rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy odbywa się w godzinach 8:00-14:00

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku przyjmuje interesantów w ramach skarg i wniosków
w każdy dzień od godz. 10:00-15:00


Zakres właściwości terytorialnej Powiatowego Urzędu Pracy obejmuje następujące gminy:
Nisko, Rudnik, Ulanów, Jeżowe, Harasiuki, Jarocin, Krzeszów


Print Drukuj
Powiatowy Urząd Pracy w Nisku
ul. Sandomierska 6a
37-400 NISKO
woj. podkarpackie
 
NIP: 865-11-19-189
 REGON: 830462488

tel.: (15) 841-23-13; 841-36-60

fax: (15) 841-28-08

e-mail:
rzni@praca.gov.pl
poczta@pupnisko.pl

e-Urząd:
ePUAP

e-Doręczenia:
Adres Doręczeń Elektronicznych: AE:PL-66186-10853-AVCTH-30

Język migowy:
język migowy online

Facebook :
https://www.facebook.com/niskopup/


Print Drukuj

Print Drukuj

Print Drukuj
 Powiatowy Urząd Pracy w Nisku  informuje o otwarciu w dniach 29-31 stycznia 2025 roku naboru wniosków o refundację z Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy w ramach Algorytmu oraz w ramach projektu współfinansowanego z EFS+ " Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu niżańskiego (II)". Ogłoszenia o naborach w załączeniu.

Załączniki

Nabór wniosków na doposażenia Algorytm styczeń 2025
Nabór wniosków na doposażenia Algorytm styczeń 2025.pdf 146 KB
Nabór wniosków na doposażenia w ramach EFS+(II) styczeń 2025
Nabór wniosków na doposażenia w ramach EFS+(II) styczeń 2025.pdf 148 KB

Print Drukuj

Print Drukuj